Zaloguj z facebook
Użytkownicy: 17363 | Komentarze: 641 | Zdjęcia: 58483 | Nadchodzące imprezy: 11

sprawdzając, wspierasz nas serwis. VVV

MĄDROŚĆ SYRACHA - WYSTAWA GRAFIKI MARII MONIKOWSKIEJ-TABISZ W GALERII R_Z

Poleć !
Ilość odwiedzin: 398
wschod_maria-monikowska-tabisz.jpg
start:Czwartek, 2017-09-14, godz. 18.00
rodzaj:Wystawa
wstęp:
Wolny

MĄDROŚĆ SYRACHA - WYSTAWA GRAFIKI MARII MONIKOWSKIEJ-TABISZ W GALERII R_Z

W czwartek 14 września o godz. 18.00 w Galerii r_z w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy grafiki autorstwa Marii Monikowskiej-Tabisz zatytułowanej Mądrość Syracha. 

Cykl czternastu prac inspirowany tzw. księgami mądrościowymi Starego Testamentu to kolejna - po Księdze Psalmów zaprezentowanej w 2009 roku - wizualna interpretacja biblijnych tekstów, stworzona przez artystkę działającą w rzeszowskim środowisku od ponad 25 lat. Wykorzystując technikę grafiki komputerowej Maria Monikowska-Tabisz porusza tematy od wieków budzące ludzkie emocje i skłaniające do refleksji, takie jak władza, bogactwo, moralność, sprawiedliwość czy śmierć. Eksponowane w Galerii r_z prace powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat. Artystka zgłębiając treść Księgi Syracha, starała się wydobyć z niej najważniejsze dla współczesnego odbiorcy przesłania  i nadać im niespotykaną, a zarazem czytelną formę plastyczną.
- Biblia, poza jej religijnym wymiarem, to zbiór praktycznych, życiowych wskazówek, które pomagają nam zmagać się z codziennymi wyzwaniami – mówi Maria Monikowska-Tabisz. – Swoją twórczością staram się skłonić odbiorców, by sięgnęli po teksty sprzed tysięcy lat i przekonali się, że są wciąż bardzo aktualne. Wierzę, że zawarta w nich mądrość pomaga nam zmieniać na lepsze siebie i swoje życie – podkreśla artystka.

Prace Marii Monikowskiej-Tabisz będzie można oglądać od 15 września do 8 października w galerii Związku Polskich Artystów Plastyków przy ul. 3 maja 16 w Rzeszowie. Wstęp wolny.

Patronem medialnym wystawy jest Radio VIA.

*********

MARIA MONIKOWSKA-TABISZ

Absolwentka  PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP). W latach 1973-1990 mieszkała i tworzyła w Koszalinie. W czasie Stanu  Wojennego aktywnie działała w niezależnym ruchu artystycznym. Specjalizowała się  w collage'u podświetlanym, malarstwie olejnym, pasteli i malarstwie ściennym. Zwieńczeniem tego okresu był cykl trzynastu wielkoformatowych obrazów pt. Apokalipsa zainspirowanych wizją Świętego Jana. 

Od 1991 roku mieszka w Rzeszowie, mocno angażując się w działalność  Rzeszowskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Stworzyła m. in. cykle malarskie pt. „Księga Psalmów” i „Droga Krzyżowa” oraz wiele obrazów sakralnych, które zdobią świątynie na Podkarpaciu. Maluje również abstrakcje, erotyki, portrety i pejzaże, ma także w dorobku wielkoformatowe, realistyczne malarstwa ścienne. Wiele satysfakcji sprawia jej pisanie ikon. Techniki jakimi najczęściej się posługuje to akryl i grafika komputerowa. 

W swojej karierze artystycznej uczestniczyła w ponad 130 wystawach ogólnopolskich, okręgowych  i poplenerowych, w Polsce i za granicą. Swoje malarstwo prezentowała również na wystawach indywidualnych. Jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych oraz w zbiorach Kościoła Katolickiego w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

Kontakt z artystką: tel. 662 033 083, monikowska_tabisz@poczta.onet.pl


powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się aby skomentować
  Ilość głosów: 0 Ocena: 0

FB:
Kalendarz imprez

06 - 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 01

Polecamy

Facebook

Nowi

TeatrOLIMPIA
Bart2992
AnFissa
imprezyrz
Media-work
Lowca

Online

Brak zalogowanych użytkowników.
online: 23 | zalogowanych: 0 | gości: 23
 
partnerzy:
kontakt:
logo_mini.gif
Pobierz logo

imprezy.rzeszow.pl

Info:

imprezy.rzeszow@gmail.com


Reklama:

imprezy.rzeszow@gmail.com