Zaloguj z facebook
Użytkownicy: 17361 | Komentarze: 641 | Zdjęcia: 58483 | Nadchodzące imprezy: 16

sprawdzając, wspierasz nas serwis. VVV

Pink Freud - RJF 2017

Poleć !
Ilość odwiedzin: 4724
2017-11-25_pinkfreud.jpg
start:Sobota, 2017-11-25, godz. 20.00
rodzaj:Koncerty
miejsce:Pub Underground

25 listopada zapraszamy na kolejny koncert w ramach Rzeszów Jazz Festiwal - tym razem będzie to Pink Freud.

Start: 20.00

Bilety (info o przedsprzedaży wkrótce):

Pakiet Pink Freud + Wojtek Mazolewski Quintet - 100 zł (tylko przedsprzedaż)
Przedsprzedaż - 60 zł
W dniu koncertu - 80 zł


***

Pink Freud Plays Autechre

Koncertowy album, który został zarejestrowany 18 stycznia 2015 r. w katowickim Jazz Clubie Hipnoza jest owocem wieloletnich prac Pink Freud nad nowymi interpretacjami utworów legend muzyki elektronicznej grupy Autechre. Tym razem ich dokonania zostały przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję. Pierwsze wydanie płyty zachwyciło publiczność do tego stopnia, że cały jej nakład rozszedł się błyskawicznie. Muzycy odpowiadają na entuzjastyczne przyjęcie przez swoich fanów reedycją winyla i jesienną trasą promującą ten album. Jak mówi Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Piękno futurystycznych brzmień manchesterskiego duetu, oraz ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka. Zespół podsumowuje: „Po tylu latach pracy nad tą muzyką mamy poczucie że, to część nas samych. Ludzki element, nasze połączenie, sposób grania, improwizacja a czasem także przypadek stanowią o sile i autentyczności tego projektu. Dlatego taki pomysł. Nie studio tylko klub. Z ludźmi i dla nich. Od początku do końca”.
Podobnie jak fani, krytyka rozpłynęła się w zachwytach nad muzyką z albumu. Agnieszka Szydlowska z Radiowej Trójki podsumowała pracę Pink Freud jednym zdaniem: „Koniecznie trzeba zobaczyć wykonanie tej płyty na żywo, bo wtedy dopiero stoimy twarzą w twarz z ludźmi przekraczającymi swoje możliwości”. 
Zespół Pink Freud współtworzą wraz z jego liderem Wojtkiem Mazolewskim: Adam Milwiw-Baron - trąbka, Rafał Klimczuk - perkusja, Karol Gola - saksofon. “Tak naprawdę to każda z kompozycji umieszczona na Plays Autechre zyskuje nowe życie, bo faktem jest, że Pink Freud tą właśnie płytą udowadniają, nie pierwszy raz zresztą, wielką klasę jako muzycy.”
Jakub Pożarowszczyk, Głosk Kultury

“Płyta Pink Freud plays Autechre to eksperyment z formą - przekraczanie granic tego, co żywe i tego, co komputerowe. Ta płyta to dowód na to, że muzykę różnych gatunków łączy bardzo wiele. Muzycy Pink Freud to klasa najwyższa i z przeogromną przyjemnością słucha się długich oklasków zwieńczających to dzieło. Czapki z głów.”
Michał Kaźmierczak, allaboutmusic.pl 
„To jeden z koncertów odświeżających pojęcie muzyki – wydarzenie mające w sobie coś z przewrotowego ciosu, który silnie i gwałtownie pobudzając percepcję, wyzwala poczucie nieskrępowanego spełnienia; synergia konsekwentnie i zdecydowanie realizowanej artystycznej wizji, charyzmy wynikającej z biegłości wykonawczej każdego z instrumentalistów, uderzającej chemii wewnątrz zespołu oraz świadomego operowania brzmieniem i dynamiką.” 
Maciej Gemik - wmigthegig.com

„Zimną, odhumanizowaną muzykę Autechre, Pink Freud zamieniają na tętniący życiem, feerią barw, nastrojów i melodii nowoczesny jazz, który tym kompozycjom nadaje kompletnie nowy, ludzki wymiar. Choć momentami brzmienia są kosmiczne.” 
Sara Majkowska - cdn.ug.edu.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pink Freud Plays Autechre - BIKE [live]:
https://www.youtube.com/watch?v=t2Z2_124U-A

Pink Freud Plays Autechre - CICHLI [live]:
https://www.youtube.com/watch?v=P22JX0lsK-Y

Pink Freud Plays Autechre – GOZ QUARTET [live]:
https://youtu.be/HSbN6adCn0wPINK FREUD
NAJGORĘTSZY PRODUKT EKSPORTOWY POLSKIEJ KULTURY

Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum'n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej. 

Krytycy o zespole:
"to muzyka radykalna (...), jazz z najwyższej półki" 
Piotr Iwicki

„Gazeta Wyborcza”; "Z nadziei polskiego jazzu Pink Freud zmieniają się w jego główną siłę" 
Jacek Skolimowski „Przekrój”.


Rok 2013 był gorącym czasem dla Pink Freud. Ostatni album Horse & Power powstały przy współpracy z Rolim Mosimannem - producentem współpracującym m.in. z Faith No More, The Young Gods i The The oraz Marcinem Cichym współtwórcą legendarnego duetu producenckiego Skalpel wydającego dla prestiżowej wytwórni Ninja Tune został zaprezentowany podczas trzech potężnych tras koncertowych w Polsce, Kolumbii, Argentynie, Brazylii, Japonii, Korei, Czechach. Koncerty w Ameryce Południowej przysporzyły zespołowi setki nowych fanów i zebrały rewelacyjne recenzje m.in.: 

„…zespół składa się jedynie z perkusisty, barytonisty, trębacza i basisty ale brzmienie jakie udaje się wyciągnąć z tego combo jest prawie nie do wyobrażenia…” 
http://karlininkorea.weebly.com/2/post/2013/09/the-barranquilla-jazz-festival.html (kolumbijski blog kulturalny).

Zespół wystąpił m.in. na festiwalach Cena Contemporanea Brasilia - Brazylia, Barranquijazz Barranquilla - Kolumbia. Podczas trasy na dalekim wschodzie (Korea i Japonia) zespół porwał ponad dziesięciotysieczną publiczność festiwalu Jarasum Jazz Fesival w Korei a japońska część trasy zaowocowała koncertami z gościem specjalnym - wybitnym japońskim saksofonistą tenorowym Kadota „JAW” Kousuke. Wiosną i latem 2013 zespół odbył długą krajową trasę Blade Runer Tour oraz wystąpił na kilku polskich festiwalach m.in. Męskie Granie 2013. Fenomenalne koncerty zaowocowały wspaniałymi recenzjami: 

„…to prawdziwi eksperymentatorzy, którzy są żywym dowodem na to, że w muzyce zawsze znajdzie się miejsce dla artystów ambitnych i odważnych…”
Ula Poturniak (Ula Poturniak (http://wakacyjnarelacja.kulturaonline.pl/kulturahotline,pl,koncert,pink,freud,tytul,artykul,16147.html).

Pink Freud założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego - gitara basowa, tworzą wybitni instrumentaliści i soliści. Adam Milwiw-Baron - trąbka i elektronika, Karol Gola - saksofon barytonowy, Rafał Klimczuk - perkusja. 

Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia. Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród m.in. tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu o tytule "Monster of Jazz"; trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007; Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani; Yach na festialu Yach Film 2005 w kategorii „Inna Energia” za teledysk do utworu "Come as you are"; Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj" otwierający album "PUNK FREUD"; nagroda na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj". Pink Freud zagrał na Sziget Festival 2012, gdzie została umieszczona na 2. miejscu w holenderskim rankingu najlepszych koncertów festiwalu zaraz po The Roots, wyprzedzając takie gwiazdy jak Snoop Dogg i Korn. Jesienią 2012 roku Pink Freud wydał swój album Monster Of Jazz w Japonii dla wytwórni This Time Records.

Pink Freud to nie tylko muzyka. Zespół miał okazję kilkukrotnie z powodzeniem skomponować ścieżkę dźwiękową do filmów niemych. Projekt, który odbił się największym echem to "Mocny Człowiek" w reżyserii Henryka Szaro. Entuzjastycznie przyjęta premiera filmu z muzyką Pink Freud, wykonywaną na żywo, miała miejsce w The Barbican w Londynie w roku 2011. W niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać kolejnego filmu, tym razem będzie to dokument ukazujący kulisy pracy nad albumem "Horse & Power". Równolegle wydany zostanie koncert z trasy "Horse & Power" w formie audiowizualnej BlueRay. Na www.pinkfreud.pl można zobaczyć najświeższe teledyski, które zespół regularnie tworzy.

Rok 2014 jest dla zespołu czasem wytężonej pracy nad spektakularnymi premierami. W marcu Pink Freud wspólnie z zespołem Lao Che zaprezentowało, podczas dziewięciokoncertowej trasy po największych klubach w Polsce, nowy projekt zatytułowany Jazzombie. Ten konglomerat dwóch muzycznych światów spotkał się z fantastycznym przyjęciem publiczności i krytyków. 

Drugą wyjątkowym wydarzeniem był muzyczno-wizualny show inspirowanego twórczością najwybitniejszych pionierów muzyki elektronicznej - duetu Autechre. Premiera projektu miała miejsce podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Swoje interpretacje utworów legend muzyki elektronicznej, kwartet Wojtka Mazolewskiego zaprezentował także na Open’er Festiwalu i w transmitowanym na cały świat koncercie na warszawskiej edycji Red Bull Music Academy Weekender. 

Zespół nie zaprzestał, także koncertowania z albumem Horse & Power. Muzyka z ostatniej studyjnej płyty zabrzmiała m.in. podczas ELB Jazz Festiwal w Hamburgu, Przystanku Woodstock oraz wrocławskiej edycji Męskiego Grania. Hamburski koncert polskiej formacji został uznany przez publiczność i organizatorów za jeden z najlepszych podczas tegorocznej edycji festiwalu. To wyróżnienie tym bardziej godne docenienia gdy spojrzymy na panteon gwiazd światowej muzyki jazzowej, który wystąpił na festiwalu a byli wśród nich: Avishai Cohen, Gregory Portter, Snarky Puppy czy Raul Midon. Portal Mittendrin napisał: "Pink Freud zaskoczył zróżnicowaną mieszanką gatunków muzycznych oraz energią sceniczną. Publiczność z pierwszych rzędów skakała i śpiewała!" Także woodstockowy koncert kwartetu spotkał się ze świetnym przyjęciem. Portal TegoSlucham.pl napisał "To był najlepszy koncert na Woodstocku, koniec kropka."Wyjątkowy zaszczyt spotkał zespół we wrześniu tego roku. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego, Pink Freud wystąpiło w ramach akcji Narodowe Czytanie. 

Rok 2015 stał pod znakiem tras w Kolumbii i Chinach. Podczas dwutygodniowej trasy zespół wystąpił na dwóch festiwalach, największym w kraju Jazz al Parque oraz Mompox Jazz Festival. Kwartet zagrał także kilkanaście koncertów klubowych, wziął udział w sesjach nagraniowych z kolumbijskimi artystami Andresem Cabasem I DivaGash oraz wystąpił w audycjach radiowych. 
Trasa w Chinach odbyła się w ramach Jazz Po Polsku: on Tour! Zespół był gwiazdą piątej edycji CT-Loft Festival w Shenzhen. Formacja Wojtka Mazolewskiego zagrał także koncerty w Kantonie, Zhongshan, Hong Kongu.

Rok 2016 upłytą pod znakiem promocji albumu Pink Freud Plays Autechre.

inne imprezy z tego miejsca


powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się aby skomentować
  Ilość głosów: 0 Ocena: 0

FB:
Kalendarz imprez

06 - 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 01

Polecamy

Facebook

Nowi

AnFissa
imprezyrz
Media-work
Lowca
karolaaa
KarieraIT

Online

Brak zalogowanych użytkowników.
online: 20 | zalogowanych: 0 | gości: 20
 
partnerzy:
kontakt:
logo_mini.gif
Pobierz logo

imprezy.rzeszow.pl

Info:

imprezy.rzeszow@gmail.com


Reklama:

imprezy.rzeszow@gmail.com