Zaloguj z facebook
Użytkownicy: 17342 | Komentarze: 639 | Zdjęcia: 58483 | Nadchodzące imprezy: 69

sprawdzając, wspierasz nas serwis. VVV

Rzeszowskie Spotkania z Podróżami - Zakaukazie w rytmie czaczy; Konno przez Mongolię i Kirgistan

Poleć !
Ilość odwiedzin: 187
144_p7130534.jpg
start:Środa, 2017-04-05, godz. 18:30
rodzaj:Spotkania
miejsce:Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
wstęp:
6 zł

Luka-tour oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

 

Wojewódzki Dom Kultury

5.04.2017 godz. 18:30

Zakaukazie w rytmie czaczy

Zuzanna Puchalska i Tomasz Gabor

Konno przez Mongolię i Kirgistan

Jakub Czajkowski

 

Bilety dostępne w WDK w Rzeszowie - cena 6 zł.

 

„Zakaukazie w rytmie czaczy”

Na kolejnym spotkaniu podróżniczym opowiedzą nam jak dobrze jest zaczerpnąć oddech na zboczach śnieżnego Kazbeku czy plażach przejrzystego Sewanu. Gruzja i Armenia, dwa kraje Zakaukazia i 14 dni, które miały wystarczyć na odwiedzenie każdego zakątka tych krajów. Z ciężkim plecakiem i spakowaną pałatką wędrowali po kaukaskich górach i lodowcach, spędzając noce z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Stojąc u stóp Matki Gruzji, podziwiali panoramę Tbilisi by następnie Gruzińską Drogą Wojenną ruszyć w kierunku znanego z pocztówek klasztoru Cminda Sameba. W Erywaniu przywitał ich widok góry Ararat i niezwykła gościnność rdzennych chrześcijan, nieustannie odczuwalna podczas wędrówek po klimatycznych uliczkach stolicy.

Zuzanna Puchalska i Tomasz Gabor

Poznali się w drodze jeszcze jako nastolatkowie, jadąc pociągiem na Woodstock i już wtedy wiedzieli że to właśnie z drogą i podróżowaniem już zawsze będzie się łączyć ich życie. Dla Zuzki i Tomka drugim domem stały się Bieszczady i ich górskie ścieżki, od których rozpoczęli swoją podróżniczą przygodę, by następnie ruszyć w trasy autostopowe po niemal całej Europie. Podczas tysięcy pokonanych kilometrów ich kierowcami bywali milionerzy i znani artyści, przemytnicy i policjanci. Swoje survivalowe obozy rozbijali już m. in. na skałach austriackich Alp czy skandynawskiego Lysefiordu, parzyli kawę na Trolltundze i zajadali się armeńskimi szaszłykami w Erywaniu. Kierując się swą zasadą szukania coraz większych wyzwań, planują już w tym roku pokonać na wskroś całą Azję. Za sobą mają już pierwszy przystanek na drodze do dłuższej wschodniej przygody - Zakaukazie, gdzie znów przekonali się że podróżowanie stało się ich powietrzem, sposobem na odnalezienie samych siebie i ucieczką od stagnacji.

„Konno przez Mongolię i Kirgistan”

Podróżowanie po Azji Centalnej nabiera zupełnie innego wyrazu kiedy przemierzamy ją konno. To tam nadal mieszkają prawdziwi koczownicy, których przodkowie dawno temu podbili niemal cały ówczesny świat. Konie od setek lat zajmują w ich kulturze wyjątkowe miejsce, a ludzie wciąż nie wyobrażają sobie codziennego życia bez tych zwierząt. Choć nigdy nie dorównamy umiejętnosciami tamtejszym jeźdźcom, to podróżując w siodle zdobędziemy ich sympatię i nieraz napijemy się wspólnie kumysu. Wyprawy konne to wyjątkowa forma poznawania tej części świata. Na dzielnych i wytrzymałych wierzchowcach dotrzemy w naprawdę w niesamowite miejsca. Wespniemy się na wysokie przełęcze Niebiańskich Gór Tien-szan i nad malownicze wysokogórskie jeziora. Galopując bezkresnym mongolskim stepem poczujemy wiatr we włosach ciesząc się prawdziwą, niczym nie skrępowaną wolnością. Wreszcie po całym dniu wyjmiemy nogi ze strzemion i zasiądziemy przy wieczornym ognisku w tajdze, obcując z majestatem natury na sto procent.


JAKUB CZAJKOWSKI

Geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje rajdy konne, wyprawy przygodowe i trekkingowe w różnych częściach świata. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej - w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

Organizatorzy:

Luka-tour, Wojewódzki Dom Kultury

Patroni medialni:

TVP Rzeszów, Błękitna TV, Radio Rzeszów, Radio VIA, Day&Night, Radio Centrum, RESinet.pl, Super Nowości, supernowosci24.pl, INTRO MEDIA

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Rzeszowski Dom Kultury

 

 

 

 

inne imprezy z tego miejsca


powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się aby skomentować
  Ilość głosów: 0 Ocena: 0

Ostatnio dodane imprezy:

zimowa-polkolonia.jpg
zimowa-polkolonia.jpg
Półkolonia we Włączniku
miejsce: Włącznik - Dom Kultury
Wtorkowe karaoke
miejsce: Pewex Pub
pewex_a3_karaoke_2017_25_09-01.jpg
pewex_a3_karaoke_2017_25_09-01.jpg
Wtorkowe karaoke
miejsce: Pewex Pub
helios_hdd_filmoweporanki_20171217_768x1.png
helios_hdd_filmoweporanki_20171217_768x1.png
Helios Galeria Rzeszów- Filmowe Poranki
miejsce: Kino Helios Rzeszów
podroz-1.jpg
podroz-1.jpg
"PODRÓŻ"
miejsce: Teatr Przedmieście
helios_nmf_gwiezdne_wojny_600px_v02.png
helios_nmf_gwiezdne_wojny_600px_v02.png
Mini Maraton Gwiezdne Wojny - Helios Rzeszów
miejsce: Kino Helios Rzeszów

FB:
Kalendarz imprez

12 - 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Polecamy

Facebook

Nowi

Kasia2006
....
wiktoriast
slomodisco
michas
kamilmaxbud-7

Online

Brak zalogowanych użytkowników.
online: 13 | zalogowanych: 0 | gości: 13
 
partnerzy:
kontakt:
logo_mini.gif
Pobierz logo

imprezy.rzeszow.pl

Info:

imprezy.rzeszow@gmail.com


Reklama:

imprezy.rzeszow@gmail.com