Zaloguj z facebook
Użytkownicy: 17354 | Komentarze: 641 | Zdjęcia: 58483 | Nadchodzące imprezy: 20

sprawdzając, wspierasz nas serwis. VVV

Wystawa Magdaleny Abakanowicz Prace z Kolekcji "Ciech"

Poleć !
Ilość odwiedzin: 1434
woron.jpg
start:Piątek, 2017-05-26
koniec:2017-07-28
rodzaj:Wystawa
wstęp:
Wolny

Grupa CIECH oraz Galeria R_Z Związku Polskich Artystów Plastyków Okregu Rzeszowskiego

mają zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy prac Magdaleny Abakanowicz
z kolekcji CIECH,
który odbędzie się w dniu 26 maja 2017 roku w Galerii R_Z, przy ul. 3-go Maja 16 w Rzeszowie,
o godzinie 18.0O
27 maja – 28 lipca 2017
Galeria R_Z Związku Polskich Artystów Plastyków
ul. 3-go Maja 16 w Rzeszowie
WSTĘP WOLNY
Galeria czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 do 18.00

Więcej informacji na temat wystawy udziela:

Piotr Woroniec Jr, tel. +48 660 422 973, e-mail: woronzpap@gmail.com


Już od 27 maja w rzeszowskiej Galerii R_Z zagości nieznana dotychczas szerszej publiczności kolekcja prac Magdaleny Abakanowicz. Ekspozycja należących do CIECH S.A. dzieł artystki potrwa do 27 lipca br. Wstęp na wystawę w Galerii R_Z przy ul. 3-go Maja 16 w Rzeszowie jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane sztuką z pewnością zainteresuje możliwość obejrzenia nieznanych dotychczas prac jednej z najbardziej znanych na świecie polskich artystek,- Magdaleny Abakanowicz. Kolekcja CIECH obejmuje sześć dzieł - „Kobieta w welonie”, „Epoksydowy zwierz”, „Dziewczynka dla Sarzyny”, „ANA”, „Ptak” oraz rysunek z cyklu „Kwiaty” wykonany techniką węgla i oleju, przekazany do CIECH w 2016 roku.

Większość z prezentowanych prac została wykonana przy użyciu żywicy epoksydowej pochodzące z zakładów CIECH w Nowej Sarzynie. Dzieła zostały podarowane firmie jako wyraz wdzięczności Magdaleny Abakanowicz za nieustające wsparcie jej działalności artystycznej. Współpraca pomiędzy artystką a Grupą CIECH, trwała ponad dwadzieścia lat.

Bardzo cieszę się, że dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Galerii R_Z w Rzeszowie możemy zorganizować kolejną wystawę dzieł sztuki z naszej kolekcji. Chcemy wyjść z nią do przestrzeni publicznej, by dzieła Pani Abakanowicz mogły zachwycać, prowokować i skłaniać do dyskusji jak najszerszą publiczność. Z produktów naszej grupy – m.in. sody, żywicy czy pianek poliuretanowych – powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Wystawa tych niezwykłych rzeźb pokazuje, że mogą być one także inspiracją i tworzywem dla wielkich artystów. Liczę, że między innymi dzięki takim wystawom jak ta, uda się nam zainicjować współpracę z kolejnymi artystami wykorzystującymi w swoich pracach żywice lub inne produkty Grupy CIECH” – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Wystawa Prac Magdaleny Abakanowicz z kolekcji CIECH to niewątpliwie wielkie wydarzenie artystyczne i zarazem najważniejsze w historii Galerii R_Z Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. Idea jednej z najwybitniejszych polskich rzeźbiarek, aby sztuka wysoka była dostępna dla wszystkich, idealnie wpisuje się w przestrzeń galerii oraz w samą ekspozycję. Wierzymy, że wystawa jako znaczące i poważne wydarzenie kulturalne obejmie swoim zasięgiem nie tylko mieszkańców Rzeszowa i regionu, ale także całą Polskę” – mówi Piotr Woroniec jr, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Rzeszowski (ZPAP ORz).

Galeria R_Z to dopiero trzecie miejsce w Polsce (po Teatrze Muzycznym w Łodzi i Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie), w którym można podziwiać należące do Grupy CIECH prace autorstwa Magdaleny Abakanowicz.

Magdalena Abakanowicz jest jedną z najbardziej znanych na świecie polskich artystek. W latach 60. stworzyła cykl „abakanów” - form rzeźbiarskich konstruowanych za pomocą technik tkackich, które zrewolucjonizowały spojrzenie na tkaninę artystyczną. To właśnie one rozpoczęły jej wielką międzynarodową karierę i przyniosły złoty medal na Biennale w Sao Paulo w 1965 roku. Prace Abakanowicz znajdują się w wielu najważniejszych muzeach i galeriach światowych. W Polsce największy zbiór posiada Muzeum Narodowe we Wrocławiu.Więcej informacji na temat wystawy udziela:
Piotr Woroniec jr, prezes ZPAP ORz
woronzpap@gmail.com, tel. +48 660 422 973.CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.
powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się aby skomentować
  Ilość głosów: 0 Ocena: 0

Ostatnio dodane imprezy:

2-dybuk-rzeszowski-fot-p-wisniewski.jpg
2-dybuk-rzeszowski-fot-p-wisniewski.jpg
"DYBUK RZESZOWSKI"
miejsce: Teatr Przedmieście
weselny-klimat-24-04r.jpg
weselny-klimat-24-04r.jpg
Weselny Klimat w klubie PLUS
miejsce: PLUS Music Club
2004.jpg
2004.jpg
SHINE 3rd B-Day Bash!
miejsce: Shine Club Rzeszów
1904.jpg
1904.jpg
Sound of Ukraine
miejsce: Shine Club Rzeszów
2104.jpg
2104.jpg
We Love Jeans
miejsce: Shine Club Rzeszów

FB:
Kalendarz imprez

04 - 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 01 02 03 04 05 06

Polecamy

Facebook

Nowi

Zaskal
Zloty
dobrzyk
Masterrs
NiezlaSztukaCafe | Rzeszów
Kacperski89

Online

Brak zalogowanych użytkowników.
online: 22 | zalogowanych: 0 | gości: 22
 
partnerzy:
kontakt:
logo_mini.gif
Pobierz logo

imprezy.rzeszow.pl

Info:

imprezy.rzeszow@gmail.com


Reklama:

imprezy.rzeszow@gmail.com