Zaloguj z facebook
Użytkownicy: 17343 | Komentarze: 640 | Zdjęcia: 58483 | Nadchodzące imprezy: 0

Teatr im. Wandy Siemaszkowej


typ: Inne
adres: Sokoła 7/9, Rzeszów
kontakt: tel 17 853 20 01

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie prowadzi od lat współpracę międzynarodową z placówkami kultury oraz zagranicznymi artystami. W czerwcu 2008 roku przedstawiciele Bielefeld, partnerskiego miasta Rzeszowa, gościli w stolicy Podkarpacia. Była to okazja do wizyty w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej oraz Szajna Galerii, a tym samym początek bliskiej i owocnej współpracy. Tematem wielogodzinnych dyskusji była sytuacja polskich i niemieckich placówek kulturalnych, rozwój nowoczesnych, multimedialnych kierunków kultury, a także problematyka teatru jako tradycyjnej formy bezpośredniego i bliskiego kontaktu z widzem, miłośnikiem sztuki. Spotkanie nie pozostało jedynie w sferze teorii. W czasie kolejnego spotkania, w lipcu, goście zapoznali się także z możliwościami technicznymi Dużej Sceny, co zaowocowało zaproszeniem Teatru Bielefeld na rzeszowskie Spotkania Teatralne. Niemieccy artyści już w listopadzie zaprezentowali rzeszowskiej widowni nietuzinkową interpretację „Snu Nocy Letniej” – to niezwykłe przedstawienie wsparte m.in. o elementy muzyki i baletu. Przedstawiciele Teatru im. Wandy Siemaszkowej gościli natomiast w Bielefeld gdzie uczestniczyli m.in. w próbach do tego spektaklu. Uzgodniono, że w najbliższym czasie zaprezentujemy w Bielefeld spektakl „Deballage”. To pierwszy krok na drodze do bliskiej współpracy polskich i niemieckich artystów. Pod koniec roku 2008 nawiązano także współpracę ze środowiskiem polonijnym w Wielkiej Brytanii, prowadzono pierwsze rozmowy na temat wystawienia spektakli Teatru im. Wandy Siemaszkowej dla publiczności w Londynie, co zaowocowało wystawieniem w kwietniu 2009 roku spektaklu „O nim zapomnieć nie wolno, rzecz o Łukaszu Cieplińskim”. W styczniu zorganizowano natomiast wystawę prac Józefa Szajny w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W październiku Teatr im. W. Siemaszkowej był gościem „IV Wileńskich Spotkań Teatralnych Sceny Polskiej\". Zostały tam wystawione dwa spektakle – „nic nie może wiecznie trw@ć” i „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.

W roku 2010 zorganizowano II Multimedia Szajna Festiwal. Podobnie jak wcześniejsza edycja, Multimedia Szajna Festiwal wiąże się z nawiązaniem szerokiej współpracy artystycznej w dziedzinie sztuki multimedialnej.  Od 1997 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej mieści się Szajna Galeria.

 

Teatr im. Wandy Siemaszkowej stawia także na nowoczesność. Jest wyposażony w urządzenia dla widzów słabosłyszących. Posiada także bezprzewodowy dostęp do Internetu.


Zobacz inne miejsca
Oceń miejsce
Poleć !
Ilość odwiedzin: 1783


Udostępnij

kluby

puby:

restauracje:

panoramy 360:

Ilość głosów: 0 Ocena: 0
partnerzy:
kontakt:
logo_mini.gif
Pobierz logo

imprezy.rzeszow.pl

Info:

imprezy.rzeszow@gmail.com


Reklama:

imprezy.rzeszow@gmail.com